Juwenalia

Juwenalia to święto studentów, które odbywa się raz do roku, najczęściej w maju. W naszym mieście festiwal ten obędzie się w dniach 24-28 maja 2017. Samorządy studenckie przygotowują mnóstwo wrażeń: koncerty oraz liczne wydarzenia w całym mieście!

Wyjątkowe koncerty i niesamowite imprezy towarzyszące – wszystko aby poczuć studencki klimat!

W tym roku wystąpią:

Happysad polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku. Debiutancka płyta Happysad zatytułowana „Wszystko jedno” ukazała się 1 lipca 2004. W 2005 roku pojawił się drugi album zespołu pt. „Podróże z i pod prąd”. W kolejnych latach Happysad wydał kolejne albumy: „Nieprzygoda” (2007), „Mów mi dobrze” (2009), „Ciepło/ Zimno” (2012), „Jakby nie było jutra” (2014) oraz „Ciało obce” (2017)

Taco Hemingway to polski raper. Raper zadebiutował minialbumem pt. „Young Hems”, który ukazał się w 2013 roku w serwisie Bandcamp. W 2014 ukazał się drugi minialbum – „Trójkąt warszawski”. Płyta została udostępniona na kanale YouTube. W  2015 roku ukazał się trzeci minialbum – „Umowa o dzieło”. Materiał został udostępniony bezpłatnie na kanale YouTube. W 2016 roku wydany został album pt. „Marmur”, który uzyskał status złotej płyty.

Quebonafide  znany również jako Quebo – polski raper. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Solar, Białas, WhiteHouse, Eripe, Te-Tris, Planet ANM, Dwa Sławy, Pawbeats, Paluch oraz Rasmentalism. Quebonafide działał od 2008 wydając trzy albumy wraz z Fuso jako duet Yochimu. Rozgłos uzyskał dzięki solowemu projektowi Eklektyka który ukazał się w 2013 roku.

Solar i Białas to jeden z najbardziej znanych duetów na Polskiej scenie hiphopowej. Współpracę ze sobą rozpoczęli w 2008r. W 2009 ukazał się ich pierwszy wspólny projekt „Na Czczo Mixtape”.

The Dumplings to polski duet muzyczny grający electropop. Popularność zdobył dzięki publikacji twórczości na swoim kanale na YouTube. W 2014 zespół wydał pierwszy album No Bad Days, który miał swoją premierę 13 maja i został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

Więcej informacji na stronie: www.juwenalia.szczecin.pl